UG

Spółka

UG - Unternehmergesellschaft

Organizujemy założenie firmy od A do Z

Spółka UG to szczególny rodzaj spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Kiedy zdecydować się na taką formę prowadzenia działalności? 
Poniżej odpowiadamy na podstawowe pytania związane z uruchomieniem i przyszłą działalnością firmy w ramach tego niemieckiego odpowiednika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zapraszamy do kontaktu w przypadku konkretnych pytań związanych z przyszłą działalnością na terenie Niemiec.
W przypadku zainteresowania prześlemy również szczegóły przyszłej współpracy.

01

Czym jest forma UG?

UG jest szczególną formą niemieckiej GmbH i z tego powodu jest również odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Ten podmiot prawny działa, co do zasady, jak spółka GmbH, można więc mówić o takich samych korzyściach. Jedyną różnicą w porównaniu z GmbH jest minimalny kapitał własny. Uruchomienie działalności w ramach tej formy prawnej wymaga jedynie 1 Euro symbolicznego kapitału zamiast 25.000 Euro w przypadku GmbH. Oznacza to możliwość
czerpania korzyści jakie daje spółka GmbH, nawet wtedy gdy dysponujemy mniejszym kapitałem.

02

Jakie są najważniejsze zalety tej formy prawnej?

Start działalności przy niższych kosztach
Jak już wspomniano, największą różnicą w porównaniu do GmbH jest wymagany minimalny kapitał w wysokości tylko 1 EURO. Dzięki temu można skorzystać z wszystkich zalet firmy GmbH unikając konieczności wykazania kapitału na poziomie 25.000 EURO.

Brak odpowiedzialności osobistej
Podobnie jak w spółce GmbH, jedną z największych zalet UG jest brak osobistej odpowiedzialności udziałowców. Pozwala to na skupienie się na działalności biznesowej przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka.

Szerokie możliwości podatkowe
Podobnie jak w spółce GmbH masz różne możliwości optymalizacji swojej sytuacji podatkowej. Przykładowo, stawka podatku dochodowego od osób prawnych w Niemczech wynosi tylko 15%, jeśli zyski zostaną zainwestowane w firmę. Jeśli są Państwo zainteresowani tematyką optymalizacji podatków chętnie omówimy ją w trakcie dedykowanego spotkania!

Proces uruchomienia działalności, który może być całkiem prosty (dzięki nam!)
Dzięki naszemu wsparciu proces zakładania firmy jest doskonale zorganizowany. Dostosowujemy wszystko do Państwa potrzeb.
i dlatego możliwe jest założenie takiej firmy w trakcie tylko jednego pobytu w Niemczech. Nasze procedury uruchomienia działalności w ramach UG począwszy od przystępnych cenowo 699 EURO.

03

Z jakimi kosztami wiąże się uruchomienie UG?

Kapitał

Do założenia spółki potrzebny jest tylko symboliczny kapitał w wysokości 1 euro na koncie bankowym firmy. To jedyny wymóg kapitałowy, po spełnieniu którego można w pełni korzystać z udogodnień tego niemieckiego odpowiednika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Koszty założycielskie

Koszty są niskie w porównaniu z innymi formami prawnymi i wynoszą odpowiednio:

 • Około 250 EUR opłaty notarialnej
 • 100-150 euro za rejestrację firmy
 • 35 euro opłat rejestracyjnych w urzędzie miasta
 • Tylko 699 euro za nasz serwis założycielski od A do Z ze spotkaniem doradczym oraz przeprowadzeniem wszystkich koniecznych procedur

04

Jak przebiega proces uruchomienia spółki?

 1. Spotkanie konsultacyjne
  W pierwszym etapie zakładania firmy odbędziesz spotkanie z jednym z naszych ekspertów specjalizujących się w tematyce spółek GmbH, który odpowie na wszystkie pytania, oceni czy GmbH będzie optymalnym rozwiązaniem w analizowanym przypadku, a także przybliży szczegóły dotyczące wszystkich procedur.
 2.  Konsultacja u notariusza
  W następnym kroku nasz ekspert skontaktuje się z notariuszem, skonsultuje z nim Twój przypadek i wyjaśni najważniejsze szczegóły rejestracji. Średni czas oczekiwania na spotkanie notariusza w Niemczech wynosi od 4 do 6 tygodni. Dzięki sieci współpracujących z nami biur notarialnych jesteśmy w stanie zorganizować spotkania dla naszych klientów w ciągu 3 do 10 dni.
 3. Spotkanie u notariusza
  Nasz ekspert koordynujący Twój proces rejestracyjny, organizuje spotkanie w biurze notarialnym. W jego trakcie tłumaczy wszystko na język polski i odpowiada na ewentualne pytania oraz doradza w przypadku pojawiających się niejasności.
 4. Uruchomienie konta bankowego
  Czwarty etap stanowi wybór oraz otwarcie konta bankowego. Wymaga to odpowiedniej wiedzy obejmującej specyfikę niemieckich przepisów oraz  przepisy UE. Dzięki naszej sieci jesteśmy w stanie przeprowadzić ten proces bez niepotrzebnych komplikacji. Zawsze sugerujemy naszym klientom, aby zorganizować dopełnienie formalności bankowych przy okazji wizyty u notariusza – w trakcie jednego pobytu w Niemczech. Kolejne kroki można już realizować zdalnie za pośrednictwem bankowości internetowej.
 5.  Rejestracja spółki
  W ostatnim kroku rejestrujemy Państwa firmę w ratuszu. Czynność ta nie wymaga osobistego stawiennictwa, odbywa się na podstawie udzielonych pełnomocnictw.
 6.  Licencje i uprawnienia
  W razie potrzeby organizujemy wymagane licencje, np. związane z usługami transportowymi bądź zatrudnianiem pracowników.

05

Czy taka forma prawna wymaga posiadania siedziby na terenie Niemiec?

Do założenia spółki UG wymagany jest jedynie adres na terenie Niemiec. Klienci, którzy nie posiadają biura i nie zamierzają ponosić kosztów jego utrzymania – szczególnie na początkowym etapie działalności – korzystają z naszej, bardzo przystępnej cenowo oferty wirtualnego biura. Pozwala ona na korzystanie z adresu siedziby firmy w trakcie procesu rejestracyjnego już od od 119 EURO miesięcznie. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

06

Dlaczego jesteśmy najlepszym wyborem doradcy?

Organizujemy cały proces na zasadzie “od A do Z”.
Pozostawienie nam całości spraw związanych z uruchomieniem działalności pozwala się skupić się na szczegółach biznasowych od samego początku.
Dzięki temu, że od lat działamy w ramach sprawdzonej sieci partnerów jesteśmy w stanie zorganizować spotkania notarialne i bankowe szybciej niż w przeciągu standardowych 4 do 6 tygodni.
W każdej chwili jesteśmy do dyspozycji w przypadku pytań czy dodatkowych porad
Pracujemy razem z polskojęzycznym doradcą podatkowym, który może zadbać o księgowo-podatkowy obszar działalności (np. podatki i audyty w Niemczech)

zapraszamy do kontaktu

chętnie porozmawiamy
o
twoim pomyśle
na
biznes?

Poproś nas o ofertę

Administratorem danych osobowych jest Mainka Consulting, Unternehmensberatung Triebstraße 2, 92224 Amberg, Niemcy. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Kontakt

Email

kontakt@mainkaconsulting.pl

Telefon

+49 9621 914318

Social Media