Start

Uruchomienie działalności

Wybór formy prawnej

Korzyści dla każdego biznesu planowanego na lata musi zapewnić właściwa forma prawna, dająca elastyczność oraz komfort podejmowania decyzji.
Oto najczęściej wybierane formy prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Niemiec:

10

GmbH (Gesellschaft mit beschränkter Haftung)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Utworzenie niemieckiej spółki typu GmbH wymaga minimalnego kapitału zakładowego w wysokości 25 000 EUR, z czego co najmniej połowa, tj. 12 500 EUR, musi zostać wpłacona na rachunek bankowy spółki po jej utworzeniu.Ten niemiecki odpowiednik spółki z o.o. jest uznany za najbardziej renomowaną i godną zaufania formę działalności gospodarczej.

5

UG
(Unternehmer-gesellschaft)

Uproszczona forma
Sp. z o.o.

Utworzenie spółki typu UG (lub Mini-GmbH) może być dobrą alternatywą dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jeżeli właściciele dysponują kwotą poniżej 12 500 EUR lub chcieliby najpierw wypróbować swój pomysł przy mniejszym ryzyku finansowym.Spółka typu UG może zostać ustanowiona przy zaangażowaniu symbolicznego kapitału własnego w wysokości 1 EUR.

8

Pozostałe
formy działalności

AG, GbR, KG, OhG

Koordynujemy również proces uruchomienia działalności w oparciu o pozostałe formy prawne, dostępne w niemieckim systemie: AG -Spółka Akcyjna, GbR -Spółka Cywilna, KG – Spółka Komandytowa, OhG – Spółka Jawna

 

 

 

Proces rejestracji od A do Z

przygotowanie do rejestracji

Naszą ambicją jest pełnienie funkcji partnera. Nie ograniczamy się do dostarczania dokumentów we właściwe miejsca. Zależy nam, aby klient maksymalnie skorzystał z naszego, 30-letniego, doświadczenia. Dlatego – na wstępnym etapie – wspólnie z Państwem:

przeanalizujemy założenia pomysłu na biznes, tak aby go zoptymalizować i zmniejszyć zagrożenie niepowodzenia,

określimy jaka forma prawna będzie najlepsza – nie tylko w kontekście startu biznesu ale przede wszystkim jego przyszłości i nieograniczonego rozwoju,

przeanalizujemy planowaną nazwę firmy, zweryfikujemy ją w IHK (Izbie Przemysłowo – Handlowej),

precyzyjnie wyjaśnimy zasady funkcjonowania niemieckiego obrotu gospodarczego, systemu podatkowego oraz wymogów dla branży, w której planowana jest działalność

proces rejestracji

Proces rejestracji działalności gospodarczej będzie przebiegał nieco inaczej w zależności od przyjętej formy prawnej. W swym ogólnym modelu będą się na niego składać następujące etapy:

obsługa prawna rejestrowanej spółki,

obsługa notarialna,

ustanowienie siedziby rejestrowanej spółki,

uruchomienie rachunku bankowego,

uzyskanie europejskiego numeru podatkowego,

rejestracja sądowa.

W trakcie procesu rejestracji będziemy Państwa reprezentować przed takimi instytucjami jak: Urząd Skarbowy, Urząd Miasta, Izby Rzemieślniczej, Izba Przemysłowo – Handlowa, Zrzeszenia Zawodowe, Kasa Chorych,Urząd Celny, czy Krajowy Rejestr Sądowy.

dodatkowe działania

Wstępny etap współpracy służy nie tylko właściwemu przygotowaniu Klienta do rozpoczęcia działalności gospodarczej w Niemczech. To również okazja do jak najlepszego zaplanowania działań, które muszą lub powinny towarzyszyć procesowi rejestracji. Spośród niezliczonej liczby aktywności, które mogą okazać się konieczne, do najczęściej podejmowanych w imieniu naszych Klientów należą: 

uznanie kwalifikacji zawodowych,

udzielenie różnego rodzaju licencji i pozwoleń (jak np.licencji na transport, pozwoleń na prowadzenie tymczasowej agencji pracy),

dokonanie odbiorów dla osób z uznanymi kwalifikacjami zawodowymi (np. w branży elektrycznej),

wydanie Reisegewerbekarte

Jesteśmy jedną z najczęściej wybieranych firm doradczych

Czas

Dzięki naszym znakomitym relacjom notarialnym i bankowym jesteśmy w stanie jak najszybciej przygotować się do założenia Państwa niemieckiej firmy.

Miejsce

Centrala firmy znajduje się niedaleko Monachium, w samym sercu drugiego co do wielkości miasta Bawarii, Norymbergi.

przyszłość

Zawsze możesz polegać na wiedzy naszych konsultantów i partnerów podczas prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech po uruchomieniu firmy.

optymalne koszty

Oferujemy najlepszy na niemieckim rynku stosunek ceny do liczby usług oferowanych w pełnym pakiecie uruchomienia firmy

Formularz kontaktowy

Kontakt

Email

kontakt@mainkaconsulting.pl

Telefon

+48-000-0000

Social Media